Гаряча лінія

0 800 60 44 33 Написати нам
orderBy('published_at', 'desc')->first(); $this->blogPosts->setProperty('exceptPost', $latestPost->id); } ?> ==

11.06.2024

5 хвилин

145

Ліхтарі. Які види бувають? Як обрати?

Існує багато важливих характеристик, на які треба звернути увагу під час вибору ліхтаря. Це джерело світла, тип живлення, світловий потік, режими роботи, особливості корпусу, різноманітні додаткові можливості.

Але спершу варто розібратись та визначитись, який саме тип ліхтаря за конструкцією стане ідеальним для ваших потреб.

Отже,

Типи ліхтарів
  1. Кемпінгові ліхтарі. Головна відмінна риса таких ліхтарів – це функція розсіяного світла. Призначені для рівномірного освітлення широкої просторової зони: кімнати, намету, території тимчасового кемпінгу. Ними легко підвісити під стелею намету чи кімнати та замінити централізоване джерело світла під час аварійних відключень. Кемпінгова лампа обов’язково виготовляється з матеріалів, що мають стійкі до зовнішніх впливів характеристики: водонепроникність, міцність, зносостійкість.

  2. Ручні ліхтарі. Ще можна зустріти назву «кишенькові» ліхтарі. Це компактні прилади, легко вміщуються у долоню чи кишеню, не займають багато місця. Зазвичай, з середньою потужністю. Це саме той девайс, що може бути завжди під рукою та швидко підсвітити дорогу чи інший не широкий простір. Це варіант для звичайних побутових умов. Різновиди ручних моделей – тактичні та пошукові ліхтарі. Відрізняються від кишенькових більш потужними можливостями. Це серйозне спорядження спеціального призначення.

  1. Налобні ліхтарі. Кріпляться за допомогою ремінців до голови та дають можливість звільнити руки. Це дуже зручно для деяких видів спорту, під час туризму, риболовлі, дрібної роботи руками. Гарним рішенням буде купити налобний ліхтар для любителів активностей, де важливо не завантажувати руки. Дають локальний промінь для підсвічування зони перед собою.

  2. Велосипедні ліхтарі. Маленькі, яскраві, економічні та мають спеціальне кріплення для розміщення на кермі чи рамі велосипеда. Для безпеки під час пересування велосипедом у сутінках.

  3. Ліхтарі-брелоки. Компактні не важкі ліхтарі зі спеціальним кріпленням. Наприклад, з інтегрованим карабіном. Зручно закріпити до рюкзака, сумки, ключниці. Зазвичай, мають невелику потужність, освітлюють малу площу, таку як ключний отвір.

Але є і більш потужні моделі, з туристичним призначенням. Наприклад Skif Outdoor Devi. Ліхтар важить всього 45 грамів, має вбудований акумулятор ємністю 500 mAh і чотири режими яскравості. Працюватиме на максимальному режимі безперервно протягом 3-х годин.

Джерело світла

Ліхтарі з галогенними лампами та лампами розжарювання все рідше можна зустріти у продажу через їх недоліки: мають короткий термін служби і слабке світіння. Проте теплий колір світла не викликає напруги та не подразнює зір.

Найбільш сучасним та розповсюдженим джерелом світла є світлодіодний тип (LED, COB LED). Обидва типи світловипромінювачів мають високі показники енергоефективності, але між ними є відмінність.Ліхтарі з COB LED освічують зону більш рівномірно, а у типу LED потік світла інтенсивніший та більш цілеспрямований. Ідеальним варіантом буде придбати світлодіодний ліхтар, в якому використовуються обидва типи одночасно (LED + COB LED). До недоліків віднесемо холодне біло-блакитне світло через яке очам важко оцінити реальний колір речей.

Підсумуємо, що у порівнянні з іншими існуючими джерелами, світлодіодні джерела є більш ефективними у перетворюванні електричної енергії у світлову. Вони випромінюють більше світла та спроможні на кращі показники в дальності подачі променів. Ще до плюсів додамо те, що світлодіодні ліхтарі не потребують частого підзаряджання акумулятора, швидко починають світити після вмикання.

Також існують інфрачервоні та ультрафіолетові ліхтарі, але вони мають специфічне призначення та рідко використовуються в побутових чи туристичних умовах.

Яскравість або світлосила

Яскравість прийнято вимірювати в люменах (Lm). Для брелока буде достатньо 5-10 Lm, для кишенькового ліхтаря – 30-100 Lm. Налобний ліхтар матиме 100-250 Lm. В характеристиках ліхтаря для кемпінгу може бути зазначено 300 та більше.

Тип живлення

Це один з найважливіших критеріїв для вибору ліхтаря.

Акумуляторний ліхтар – девайс, що може бути зарядженим повторно.

Ліхтар на батарейках. Працює від батарейок, потребує частої заміни елементів живлення. Ліхтарі з таким типом живлення – найбільш розповсюджені у продажу та мають нижчу вартість, ніж інші різновиди ліхтарів. Варто обрати ліхтар саме такого типу, якщо прибор у використанні час від часу, не постійно. Для частого застосування краще купити акумуляторний ліхтар.

Динамо-ліхтар. Немає батарей, працює від енергії, що утворюється від обертання спеціальної ручки. Підходить лише для нетривалого освітлення. Проте може стати в нагоді за межами цивілізації чи в аварійних випадках.

Сонячні ліхтарі. Заряджаються від сонячних панелей. Дають не дуже яскраве світіння. Але варто придбати такий ліхтар для використання в умовах відсутності електроенергії та можливості придбати батарейки. А також сонячний тип живлення використовують в садових ліхтарях.

На що ще треба звернути увагу під час вибору ліхтаря?

Додаткові можливості ліхтарів

Особливості корпусу. Матеріали, з яких виготовляють сучасні ліхтарі: міцний пластик, сталь або алюміній. Усі вони міцні, стійкі до зношування. Краще, якщо на корпусі присутні ударостійкі вставки з гуми. Ручки можуть оснащуватись антиковзкими рифленими накладками.

Герметичність. Це обов’язковий параметр якщо плануєте купити туристичний ліхтар або застосовувати його в побуті під відкритим небом у будь-яку погоду. Водо- та пилонепроникні моделі позначаються «IP» та ступенем захисту. Наприклад, можете бачити позначки IPx4 чи IP68. Перша цифра означає стійкість до проникнення дрібних твердих часток (піску, пилу). Бувають категорії від 0 до 6-ти, де 6 – це максимальний показник. Друга цифра відповідає ступеню захисту від вологи. Градація від 0 до 8. Ліхтар з позначкою IPx4 захищений від бризків і спокійно витримає невеликий дощ. IPx8 – стійкий до занурення у воду.

Якщо визначились та хочете купити саме акумуляторний ліхтар, звертайте увагу на типи зарядки та ємність вбудованого акумулятора.

Ліхтар кемпінговий Light Shield EVO від Skif Outdoor має потужний інтегрований акумулятор ємністю 6000 мАh. Такий акумулятор може не лише безперервно працювати, а також дає можливість заряджати від нього інші прилади.

Режими роботи:

  • регульована яскравість;
  • кольорові режими (червоний, зелений, синій);
  • регулювання фокусу (розсіювання світл, дальнє світло, точкова подача променю);
  • мерехтіння та подача SOS сигналу.

Серія ліхтарів Light Stick має весь набір світлових режимів: стандартний сфокусований промінь, розсіяне світло, червоне світіння, різнокольорове миготіння та ще додатково звуковий сигнал.

Поділіться цією новиною в соц. мережах

Facebook
Telegram
Twitter
YouTube
LinkedIn
WhatsApp
E-mail

Цікаві статті