Гаряча лінія

0 800 60 44 33 Написати нам
orderBy('published_at', 'desc')->first(); $this->blogPosts->setProperty('exceptPost', $latestPost->id); } ?> ==

29.11.2023

5 хвилин

48

Туристичний посуд: як обрати, особливості та поради.

На що звернути увагу під час вибору посуду для туризму, щоб побутові складнощі не завадили насолодитись відпочинком.

Погано продумавши своє спорядження, після відпочинку можна лишитись зовсім не з тими враженнями, за якими йшов.

Важливим елементом усього спорядження, незалежно від різновиду аутдору, є посуд та інші елементи для приготування їжі. Але для кожного сезону та для кожного виду активного відпочинку чекліст туристичного посуду буде різним.

Щоб щось з’їсти, спершу треба щось приготувати. Отже,

туристичний посуд та речі, які необхідні для приготування їжі

До цієї групи віднесемо різноманітні каструлі, казанки, сковорідки, гриль-решітки, ножі, овочечистки, чайники, кавоварки, термоси, каністри, відра, інші ємності для води, мийки для посуду а також газове обладнання.

Звичайно, якщо ви плануєте кемпінг — провести час на природі, в одній місцевості — усі перераховані вище речі можуть знадобитись для комфортного перебування в кемпінговому містечку.

А от в переліку речей для трекінгу навряд чи хоч у якогось туриста виявиться кавоварка чи гриль-решітка — чекліст буде налічувати мінімальну кількість кухонних приладів.

Каструлі, казанки, сковорідки. Під час їх вибору треба звертати увагу на матеріал, з якого виготовлені. Розміри, вагу, додаткові елементи у вигляді ручок, можливості складатись та інше. Але спершу обдумати та вирішити, яким саме способом буде готуватись їжа: за допомогою відкритого вогнища чи газового пальника.

Для готування на відкритому вогнищі краще обрати казан. Об’єм — в залежності від компанії, на яку буде готуватись обід. Прийнято рахувати на одну людину 0,5 літрів ємності. Переконайтесь, що казан має дугоподібну ручку для зручності підвішування та не містить пластикових деталей, які могли б розплавитись.

На пальнику зручно готувати і в каструлі. Сковорідками можна користуватись в обох випадках. Універсальний посуд, щоб підходив і для пальника і для вогнища теж можна знайти. Головне, щоб у нього не було пластикових деталей.

Матеріали, з яких виготовляється посуд для приготування.

  • Неіржавна сталь. Довговічний матеріал, простий у догляді, але заважкий для піших різновидів туризму.
  • Анодований алюміній. Дуже легкий матеріал. Легкість є його безперечним плюсом для використання в походах. Але є і мінуси — потрібен контроль над пригораннями. Бо чистити можна лише делікатно, без використання абразивів. І з часом поверхня може деформуватись.
  • Титан. Якщо часто мандруєте пішки та турбуєтесь про надійність посуду та легкість наплічника, придивіться до туристичного посуду саме з цього матеріалу.

Системи приготування їжі, пальники. В залежності від виду аутдору, ці речі можуть і не знадобитись, якщо плануєте готувати на відкритому вогні. Але все ж радимо мати з собою пальник або систему. По-перше, погода може завадити швидко розвести вогонь. А по-друге, використовувати пальник більш екологічно. Також потурбуйтесь про наявність джерела вогню, і краще мати запасні варіанти (запальнички, кресала, сірники)

Ємності для води. Щось універсальне обрати навряд вийде. Умови джерела води та необхідність її використання сильно відрізняється під час різних аутдор активностях. Під час тривалих походів обов’язково у кожного учасника має бути індивідуальна фляга або система для пиття. Вона може бути з твердого пластику, плоскої форми з м’якого матеріалу, силіконова (найчастіше вони ще й складаються), металева і навіть термофляга. Окрім індивідуальної, ще мають бути загальні ємності для збереження та транспортування води між джерелами. Це можуть бути каністри, контейнери і, навіть, відра.

Термопосуд. Термос особливо буде потрібен під час зимових походів. Один термос знадобиться для індивідуального споживання чаю чи води під час руху між стоянками. А в іншому треба буде зберігати і транспортувати воду. Бо в звичайній тарі вода замерзне і розігріти її буде вельми складно. Навіть на розтоплення снігу потрібна деяка кількість води, бо самостійно сніг в казанку буде просто випаровуватись, а не перетворюватись на рідину. Ну а для кемпінгу з компанією великий термос буде бонусом незалежно від сезону.

Посуд для вживання їжі

Або ще можна назвати індивідуальним туристичним посудом. Кружки, миски, ложки, виделки. Кружки. Що візьме з собою будь-який турист — це ємність, з якої можна пити. Найчастіше мандрівник обирає кружку, яку можна буде використати ще й як ємність для нагріву води на пальнику, або і на вогнищі. Тобто, найпопулярніший матеріал — неіржавна сталь, алюміній або титан. Але якщо компактність та мала вага посуду має більшу значимість — кружка буде пластиковою або з силікону. Ложки і виделки. Це можуть бути окремі столові прибори, або ложко-виделка 2-в-1, так би мовити. А то ще й 3-в-1 — з ножем. Матеріали — легкий алюмінієвий сплав чи пластик. Миски. В наборі посуду для кемпінгу, риболовлі чи просто для відпочинку на дачі, миски та тарілки скоріш за все будуть присутні. Зі сплаву алюмінію, багаторазового пластику чи силікону. А от під час хайкінгу, трекінгу та інших піших різновидів, турист може обійтись без тарілок. Все тому, що сучасні мандрівники мають можливість брати готові сушені чи сублімовані страви. Упаковуються страви в спеціальні пакеті, з яких можна їсти, не перекладаючи в миску (спершу наливши в суху суміш кропу, звичайно).

Skif Outdoor — це доступний виробник посуду, пальників, газових систем та іншого спорядження для будь-якого активного відпочинку.

В магазині можна знайти як окремі столові прибори та посуд, так і набори туристичного посуду. Наприклад, набір для пікніка Skif Outdoor Chiefs Vocation. Це повноцінний набір столового приладдя для приготування будь-яких страв майже як на домашній кухні.

Складані сталеві ложки та виделки сконструйовані таким чином, що мають компактні розміри та маленьку вагу. Миски, кухлі, каструлі, сковорідки, решітки і навіть рюмки — виготовлені з якісної неіржавної сталі. Потішать нового власника гарною якістю.

Для приготування їжі Skif Outdoor пропонує компактні пальники, газові балони, газові системи, плиту.

Термоси об’ємом 0,5-2 літри. З подвійною колбою та вакуумною системою, зберігають температуру до 24-х годин. Внутрішній матеріал, з якого виготовлені термоси (неіржавна сталь з високим вмістом хрому та нікелю), стійкий до хімічних реакцій, в тому числі до корозій. Різьбова система кришки захищає від протікання рідини.

Нещодавно лінійка посуду для кемпінгу і туризму розширилась — з'явились фляги для води.

Гарно продумані деталі спорядження — запорука вдалого відпочинку.

Поділіться цією новиною в соц. мережах

Facebook
Telegram
Twitter
YouTube
LinkedIn
WhatsApp
E-mail

Цікаві статті