Гаряча лінія

0 800 60 44 33 Написати нам
orderBy('published_at', 'desc')->first(); $this->blogPosts->setProperty('exceptPost', $latestPost->id); } ?> ==

07.02.2024

5 хвилин

39

Вибираємо рюкзак для походу та для міста

На що звернути увагу читай у цій статті.

Рюкзак туристичний і рюкзак для міста значно відрізняються один від одного. Але й похідні рюкзаки теж дещо різняться, адже у кожного туристичного напрямку різні вимоги до наплічників.

Різновиди туристичних рюкзаків.

Рюкзак для трекінгу. Трекінг — тривалий похід гірським маршрутом. Зазвичай, тривалістю у кілька днів. Ночівля може бути організована як в наметі, котрий мандрівник всю подорож носить у своєму наплічнику, так і на базах чи в кемпінгових містечках. Вага поклажі доволі важка, тож і рюкзак має бути місткий, міцний та з системою розподілу навантаження.

Рюкзак для хайкінгу. Хайкінг — коротка мандрівка тривалістю в 1-2 дні. Загальний об’єм речей не такий габаритний та важкий, як для трекінгового походу, отже і рюкзак можна обрати простіший. Не такий об’ємний, з легкої тканини, простішою розвантажувальною системою.

Рюкзак для сходжень. Сходження (або альпінізм) — високогірний туризм, мета якого підійматись скелею. Наплічники альпіністів мають свої особливості. Вони іншої, більш видовженої та звуженої форми. З мінімалістичним дизайном та без рельєфних елементів, які могли б зачепитися за виступаючі частини скелі. Обов’язково на поясі пристосування для кріплення альпіністських інструментів.

Рюкзак для експедицій. В таких довгих мандрівках легкою ношею не обійтись. Наукові експедиції вимагають носити ще й різне важке дослідницьке спорядження. Зазвичай вага рюкзака з необхідним наповненням сягає до 40 кг. Рюкзак походу-експедиції має бути з надпотужною підвісною системою, з міцної тканини та великого об’єму.

Рюкзак для ультралайта. Назва такого походу говорить сама за себе. Ціль — полегшити свою ношу до надлегких показників. Наплічник — безкаркасний. А якщо з каркасом, то з дуже легких і тонких матеріалів, з вентильованою спинкою.

Рюкзак для зимових видів спорту. Зимові рюкзаки для катання на лижах та сноубордах впізнавані через свої особливі кріплення для лиж, борду, палок. А також їх особливість — це кишеня лавинного комплекту: щуп, лопата, біпер. Матеріал для пошиття використовують такий, що не провокує налипання снігу.

Як вибрати рюкзак для походу.

Звертай увагу на наступні характеристики: підвісна система, об’єм, відділення, кишені, матеріал, дощовик, петлі для підвішування важливих аксесуарів.

Підвісна система. Конструкція підвісної системи — один з ключових моментів у виборі туристичного рюкзака. Від неї залежить, чи зручно буде нести наплічник чи похід перетвориться у тортури, і замість того, щоб насолоджуватись єднанням з природою, ти будеш думати лише про скоріше завершення пригоди. Наплічники бувають каркасні та безкаркасні. Безкаркасні рюкзаки обирають для ультралайтових походів. Такі рюкзаки легкі, компактні у складеному вигляді, але не володіють великою вантажепідйомністю. Ультралайтові походи — для досвідчених туристів. Тому якщо ти новачок, обирай каркасний наплічник. Каркасна система потрібна для правильного рівномірного розподілення ваги рюкзака. Задіяні будуть плечі і ноги, не лише спина. Нести тяжкий рюкзак буде комфортно. Спинка туристичного наплічника теж може бути різною. З пінними вставками для зручної посадки (мінус — збільшують вагу та погано вентилюють спину). З натяжною спиною — для гарної вентиляції завдяки сітчастому матеріалу.

Об’єм або місткість. Як зрозуміти, який об’єм потрібен? Все просто, зібрати речі, які плануєш брати в похід і вони мають розміститись у твоєму новому наплічнику. А об’єм речей залежить від сезону (теплі речі в холодний сезон більш об’ємні), тривалості мандрів (їжа та речі розраховуються по дням), а також від розмірів іншого споряддя, яке треба буде транспортувати в рюкзаку (спальник, намет, посуд і таке інше). Приблизний орієнтир: 25-50 л — для хайкінгу, 50-80 л — для кемпінгу, 70-110 л — для експедиційних походів.

Відділення та кишені. Традиційно туристичний рюкзак має основну велику кишеню, в яку складаються головні габаритні речі — намет, спальник, одяг, харчі. Кишеня-клапан (відкидна верхня велика кишеня) — для більш дрібних, але цінних речей, до яких бажаний швидкий доступ (документи, ліхтарик, дощовик, інше). Додаткові кишені теж потрібні. Бажано, щоб була окрема кишеня із виходом під трубку гідратора. Окрім кишень, зверни увагу чи є додаткові доступи до основного відділення. Можуть бути знизу чи збоку рюкзака.

Матеріал. Поліестер, нейлон — найпоширеніші матеріали для виготовлення сучасних похідних рюкзаків. Вони легкі, міцні, надійні. Для збільшення міцності та зносостійкості матеріалу може використовуватись спеціальне плетіння додатковою ниткою (rip-stop плетіння). Впізнати його легко — тканина матиме текстурні дрібні ромбики.

Дощовик. Похідний рюкзак може мати у комплекті чохол від дощу (рейнкавер). Якщо в комплекті нема — варто купити окремо.

Інші елементи. Петлі для підвішування інструментів та аксесуарів, бокові стяжки, карабіни, свисток — збільшують функціональність наплічника, зайвими точно не будуть.

Рюкзак для міста.

Як вибрати міський рюкзак. Орієнтуйся на свій стиль життя, щоденні заняття, хобі, спосіб пересування містом.

Якщо основна ціль транспортувати ноутбук — обирай наплічник із окремим відділенням спеціально для ноутбука та додатковим доступом до нього.

Їздиш містом на велосипеді — твій рюкзак повинен мати вентильовану натяжну спинку, грудну стяжку, систему для гідратора, кріплення для шолому. Не забудь придбати рейнкавер, якщо його не передбачено в комплекті.

Універсальний спортивний міський рюкзак може бути яким завгодно. Важливо, щоб туди могли вміститись речі, необхідні тобі протягом дня (ланчбокс, термокружка, канцелярія, ноутбук, одяг для спортзалу та інше). Але найголовніше, щоб наплічник підходив зросту та фігурі (для цього потрібно приміряти перед покупкою), мав грудну стяжку, стегновий пояс.

Що пропонує Skif Outdoor?

Український молодіжний бренд пропонує зручні та сучасні міські рюкзаки і також універсальні спортивні та туристичні.

Популярна модель City Backpack випускається в кількох розмірах, щоб задовольнити різні потреби. Модель має лаконічний дизайн, який визначає рюкзак як жіночим так і чоловічим.

Підлітково-дитяча модель Light — компактний, легкий, з м’якою спинкою. Об’ємом на 23 л. Має основне відділення, відсік для планшета, кілька зовнішніх еластичних додаткових кишень. Яскраві кольори та зносостійка тканина — ідеальний дитячий рюкзак.

Для міста та занять спортом — Racer, Adventure. Для хайкінгу — Tracker, Camper. Для трекінгових походів — Seagle, Highlander, Futura Pro.

Рюкзаки Skif Outdoor шиються з міцної синтетичної тканини, стійкої до зношування. Оснащені полегшеною системою підвіски, мають м’який стегновий ремінь, грудну стяжку — тому гарно розподіляють навантаження та мають натягнуту сітку для вентиляції спини. У більшості моделей присутній отвір для виведення трубки гідратаційної системи. Деякі наплічники комплектуються водонепроникним чохлом.

Усі рюкзаки, крім основного великого відділення та відсіку для ноутбука, мають купу додаткових кишень та відділень, щоб ти міг ефективно наповнити наплічник усім необхідним.

Поділіться цією новиною в соц. мережах

Facebook
Telegram
Twitter
YouTube
LinkedIn
WhatsApp
E-mail

Цікаві статті