Гаряча лінія

0 800 60 44 33 Написати нам
orderBy('published_at', 'desc')->first(); $this->blogPosts->setProperty('exceptPost', $latestPost->id); } ?> ==

27.12.2023

5 хвилин

51

Як вибрати намет?

Загальні поради для тих, хто не має великого досвіду в кемпінгу та туризмі.

У вас ще немає намету, але плануєте придбати? Або був простенький старий намет, але його пора оновити? В магазинах так багато варіантів, що ви вже розгубились, тільки почавши розбиратись що до чого? Кілька порад, які допоможуть звести думки докупи.

Щоб обрати намет, необхідно визначитись з такими питаннями: для яких пригод він потрібен та для якої кількості людей.

Для яких видів відпочинку потрібен намет?

Для походів.

Ви плануєте кількаденний похід горами. Тоді потрібен туристичний намет. Легкий, з мінімальною вагою, бо доведеться його нести в рюкзаку разом з іншими важливими речами та провізією. Та водночас міцний, вітростійкий — в горах вітер більш потужний, ніж в лісі чи в місті.

Для кемпінгу.

Бажаєте відпочити в кемпінговому містечку. Радимо обирати намет з розрахунком того, що свої речі ви захочете тримати в середині намету, так як в таборі ви точно будете не одні і краще не лишати речі без нагляду. Тобто намет для кемпінгу має бути достатньо просторим, або мати чималий тамбур. Чим більший кемпінговий намет - ти він важчий. Тому відразу плануйте, яким способом ви дістанетесь місцини — автомобілем чи пішки.

Для нічної риболовлі.

Намет для риболовлі — це компактний затишний куточок для того, щоб трішки перепочити та дочекатись світанку. Обирайте простий, малогабаритний намет без інновацій та надміцних характеристик як у туристичного намету для гірських походів.

Скільки людей буде ночувати в наметі?

Не забудьте врахувати не лише кількість людей, а і місце для речей, собаки тощо.

Бувають намети одно-, дво-, трьох- та чотиримісні. А також є намети з маркуванням 2+1. Це не те ж саме, що і тримісний намет. Різниця в габаритах і, відповідно, вазі. Варіант намету 2+1 — просторіший, ніж звичайний 2-х місний, але менший, ніж той, що на три особи. Такий намет підійде для двох дорослих та однієї дитини. Чи якщо ви мандруєте з псом. Або дозволить розмістити речі в середині. Продумайте та розрахуйте вагу намета та інших речей, якщо плануєте йти в похід та транспортувати намет в рюкзаку. Якщо сходження буде компанією в 3-4 людини — то економніше по вазі буде нести один великий чотиримісний намет, ніж 2-3 маленьких. Але ви маєте бути впевнені, що юрба не захоче розділитись та продовжити мандрівку іншим складом. Додатковим бонусом великого намету буде можливість усіх учасників проводити час разом під тентом не лише вночі. У випадку, коли треба перечекати негоду і під відкритим небом не хочеться перебувати. Поспілкуватись, пограти в ігри, влаштувати перекус буде точно веселіше вкупі, ніж поодинці.

Конструкція намету.

Важливими характеристиками, на які необхідно звертати увагу під час вибору кемпінгового та туристичного намету, є кількість входів та наявність тамбурів. Зручно мати входи в тимчасове помешкання з двох сторін, щоб не заважати сусідові та не перелазити через нього, коли треба вийти. Входи можуть бути розташовані по-різному. Два входи — один навпроти одного — по широкій стороні периметру. І один з вужчої сторони палатки (тобто в ногах) Тамбур, хоч і створює додатковий об’єм та вагу, але дуже корисна частина будови, особливо намету для кемпінга та туризму.

Каркас.

Будь-який намет складається з дуг, що можуть кріпитись між собою різними способами та утворюють «скелет» намету, і тканини, що вдягається на конструкцію з дуг. Найпоширеніший варіант розташування дуг — діагональ. Дві дуги однієї довжини перехрещені в центрі.

Також кількість дуг може бути більшою, їх перехрещення буде в декількох точках. Чим більша кількість перетинань — тим надійніша та міцніша конструкція загалом. Такі каркаси виготовляють для туристичних наметів.

Різновид каркасу з однією основною дугою — ребром, до якого кріпляться інші — зазвичай більш легкий за вагою. Такий намет часто обирають туристи, для яких важливим моментом є саме легка вага. Мінус — менша надійність у порівнянні з попередньо описаними моделями.

Гарний варіант намету для кемпінгу для великої компанії чи сім’ї — це тунельно подібна архітектура. Дуги кріпляться поперек намету паралельно одна одній. Просторий намет, але без надміцних характеристик.

Матеріали, деталі.

Також важливо звертати увагу на матеріал, з якого виготовлений намет. Тканина повинна мати водовідштовхувальні характеристики, і в той же час «дихаючою». Але зауважимо — це для літньо-осіннього періоду. Зимові матеріали повинні добре утримувати тепло, не продуватись. Дно обов’язково має бути більш щільніше, ніж вся інша частина намету. І вхідні, і вентиляційні отвори в хорошому наметі додатково оснащені москітною сіткою. Додаткові кишенькі, навісна стеля, петлі для кріплення ліхтаря — такі деталі будуть перевагою. Бажано, щоб блискавки були двусторонніми, а вся фурнитура якісною.

Спосіб складання намету. Переважна більшість наметів для кемпінгу та туризму збираються доволі складно, за інструкцією. Це пов’язано зі складною системою механізму. Це не є мінусом.

Проте, існують намети, які розкладаються автоматично, майже самостійно — потрібно лише вивільнити з чохла та легенько струснути.

Такий автоматичний намет є у Skif Outdoor. Модель називається Olvia. Розрахований на двох дорослих осіб. Цей намет ідеально підійде, якщо плануєте виїхати з сім’єю до річки чи в ліс. Розкласти його зможуть навіть діти. Виготовлений з щільного поліестеру та має рівень вологозахисту 3000 мм (тобто спокійно витримає дощ та вітряну погоду).

Щоб визначитись, який же з наметів підійде саме вам — ще, як варіант, можна позичити пару різних наметів у друзів та протестувати.

Бажаємо казкових ночей та яскравих світанків як на фото у Pinterest!

Поділіться цією новиною в соц. мережах

Facebook
Telegram
Twitter
YouTube
LinkedIn
WhatsApp
E-mail

Цікаві статті