Гаряча лінія

0 800 60 44 33 Написати нам
orderBy('published_at', 'desc')->first(); $this->blogPosts->setProperty('exceptPost', $latestPost->id); } ?> ==

30.07.2024

5 хвилин

166

Запорука гарного відпочинку – комфортний сон

В цій статті поговоримо про те, як обрати спальний мішок та на які особливості треба звернути увагу.

Міра «туристичності»

В житті будь-кого може виникнути необхідність переночувати десь на лоні природи. Наприклад, святкування дня народження вашої компанії передбачає дводенне розміщення у кемпінгу або друзі запросили вас на риболовлю з ночівлею. Бувають і більш складні випадки, пов’язані з туристичними маршрутами Карпат чи навіть сходженням на засніжені гірські вершини. У всіх цих ситуаціях без спального мішка не обійтись. Адже саме він забезпечить вам комфортний сон і відпочинок від фізичних навантажень.

Тут і виникає закономірне питання – яку модель спальника обрати? Як не виглядати розгубленим новачком у магазині туристичного спорядження перед двома сотнями моделей від десятка виробників? На що звернути увагу при виборі і які правильні запитання задати продавцю? Пропонуємо трошки заглибитись у концепцію комфортного відпочинку в умовах природнього оточення і віднайти відповіді на найбільш популярні запити людей, котрі вперше планують купити спальний мішок. А за основу наших пошуків давайте візьмемо ступінь вашого занурення у туризм як визначний параметр, котрий має вирішальний вплив на ваш остаточний вибір.

Комфортабельний кемпінг

Для людей, котрі поводять максимум одну ніч у році влітку під відкритим небом чи у наметі навіть спеціальне слово придумали – «глемпінг». Гламурний варіант кемпінгу передбачає дуже комфортні умови перебування – лампи-світлячки вздовж стежок, сітчасті шатрища як захист від комарів, кейтеринг, барна стійка з просекко та аперолем і навіть музичний супровід. Але настає ніч і разом з нею приходить втома і бажання відпочити. Щоб провести час до світанку і не замерзнути, вам достатньо придбати простий та недорогий спальний мішок. Його розміри та вага не матимуть великого значення, так як на місце події ви стовідсотково потрапите на авто, а не пішки. А от наявність мінімального утеплення – річ важлива, бо навіть влітку вночі буває прохолодно.

Вищеозначеним умовам найкраще відповідає літній спальник у вигляді кокону з капюшоном. Він надійно огортає тіло а верхня частина стягується навколо голови і допомагає захиститися від холоду, шуму і комах. Наповнювачем в таких моделях виступають не ватин і навіть не синтепон, а достатньо прогресивні матеріали з високою термоізоляційною здатністю та витривалістю до зовнішніх впливів. Практично всі провідні виробники мають в своїх програмах літні спальні мішки цього класу і серед них можна вибрати щось, що відповідає вашому смаку та фінансовим можливостям. Що маємо у результаті – недорогий та функціональний виріб, що успішно виконує свою функцію та на обтяжує ваш бюджет.

Для більш серйозних викликів

Наступна ступінь занурення у туризм та активний відпочинок – кількаденний виїзд на природу з метою порибалити на озері чи в дніпровських плавнях. Тут вже легким «коконом» не обійтися, потрібен більш серйозний захист від негоди. Ловцям рибальського щастя варто звернути увагу на демісезонні моделі, котрі не дадуть замерзнути і в осінню прохолоду і навіть у зимові приморозки. Температурний діапазон повинен охоплювати і мінусові значення. Ще один фактор, особливо важливий для шанувальників лову коропів та амурів – можливість швидко вискочити зі свого сховку щоб своєчасно опинитися біля вудлищ і майстерною підсічкою розпочати боротьбу з трофеєм.

Запропонованим вимогам найкраще відповідають так звані «ковдри», бо їх довгий замок і широкий «вихід» не перешкоджає стрімкому переміщенню назовні. Цікава особливість спальників такого типу – наявність «правих» та «лівих» модифікацій, що дає можливість об’єднати два спальні мішки у один. Якщо ви виїхали у туристичну подорож зі своєю «половинкою», то вам буде набагато легше і нагрітися, і зберегти тепло. Спальні мішки-«ковдри» випускаються практично всіма брендами туристичного напрямку і являються найбільш універсальними спальними мішками. Вони можуть використовуватися не тільки для комфортного сну, а як накриття чи підстилка, в залежності від обставин. Єдиний серйозний недолік – досить великі габарити та вага, у порівнянні з «коконами». Але інші переваги нівелюють цей мінус.

Майже екстремальні пригоди

Почавши своє знайомство з природою в умовах «глемпінгу», пройшовши рибальський етап, дехто настільки захоплюється подорожами і пригодами, що вирушає на справжні гірські маршрути. Туди, «де гори Карпати, де Писаний камінь». Зачаровані красою рідного краю, вони торують шлях на полонину Боржаву чи піднімаються на гору Пікуй. При виборі спального мішка для цієї категорії туристів варто враховувати багато факторів, бо всі вони набувають неабиякого значення.

Почнемо з оптимального діапазону температур. І якщо для перших двох груп це був не вирішальний аргумент, то для третьої він більше, ніж важливий. Справа в тому, що навіть влітку на високогір’ї вночі буває досить холодно, а восени та взимку – особливо. Тож перш за все дивимося на цифри рекомендованих температур. Зазвичай їх три.

Перша – це комфортний сон. Ви гарантовано відпочините при вказаній температурі протягом 8 годин. Друга позначка – нижній ліміт. Вам буде спатися не так солодко і щоб не замерзнути доведеться прийняти «позу ембріона». Третя цифра – екстремальний мінімум. Ви не замерзнете на лід при цій температурі протягом шести годин.

Але ж ми вирушаємо на природу не заради екстремальних пригод і навантажень, тому останню межу краще не перевіряти на практиці. Слід зазначити, що вказані на спальнику цифри, приміром, +5⁰С /-5⁰С /-10⁰С виробник бере не зі стелі, а згідно міжнародного протоколу випробувань EN135537 та стандарту ISO 23537-1. Займається такими тестуваннями інститут IDFL у Швейцарії, куди всі провідні виробники направляють свою продукцію. Зазвичай у якості утеплювача в таких спальних мішках використовують пташиний пух, він легкий і відмінно тримає тепло. Зовнішній шар може бути з тканини типу «ріп-стоп» або з мембранного матеріалу.

Серйозні вироби для серйозних випробувань коштують немало грошей і щоб підійти до вибору конкретної моделі більш підготовленим варто знати дуже багато специфічних речей і термінів.

Поділіться цією новиною в соц. мережах

Facebook
Telegram
Twitter
YouTube
LinkedIn
WhatsApp
E-mail

Цікаві статті